Dinamo București - FC Botoșani, rezultat final
Autor: Dan Carp
 Dinamo București și FC Botoșani au remizat, 1-1, în etapa cu numărul 9 din Liga 1. Partida a avut loc pe Arena Națională.

Ambele goluri au venit în partea secundă. Gazdele au fost cele care au deschis scorul, în minutul 58, prin Sorescu. Neicuțescu a centrat din partea stângă, iar mijlocașul a finalizat cu capul, după un duel aerian cu Chindriș. Egalitatea a fost restabilită în minutul 66, după reușita lui Moussa. Ongenda a șutat de la marginea careului, portarul Pisticelli a respins greșit, iar atacantul lui FC Botoșani, pe fază, a făcut 1-1. Meciul s-a încins ulterior, dar nu s-a mai marcat. Moldovenii puteau să primească două lovituri de pedeapsă, după două faulturi în careu ale fundașilor lui Dinamo, dar arbitrul nu le-a acordat. Scor final 1-1, iar distanța dintre cele două rămâne aceeași, două puncte.

Dinamo staționează pe poziția a 9-a, 10 puncte, în timp ce FC Botoșani urcă momentan pe locul 6, ultimul care asigură prezența în play-off, cu 12 puncte.