Ligue 1. Rezultat Rennes-Angers
Autor: Eduard Pascu
Echipa Rennes nu a reuşit să preia şefia clasamentului în Ligue 1 după ce s-a înclinat, pe teren propriu, vineri seara, în faţa lui Angers, 1-2, în etapa a 8-a a campionatului de fotbal al Franţei.

Adrien Hunou a deschis scorul, în minutul 18, pentru gazde, dar Sofiane Boufal a restabilit egalitatea în minutul 27. Oaspeţii au dat lovitura în minutul 57, prin Angelo Fulgini, care a reuşit golul victoriei pentru Angers. Rennes a rămas pe locul 3 în clasament, cu 15 puncte, deşi în cazul unei victorii ar fi devenit lider. Angers ocupă poziţia a 6-a, cu 13 puncte, transmite Agerpres.

Campioana PSG, aflată pe locul secund, după Lille, va juca sâmbătă seara cu ultima clasată, Dijon, iar restul partidelor se vor juca duminică.