Manchester United, sub acuzare după meciul cu Liverpool
Autor: Rodica Mitu
Clubul Manchester United a fost pus sub acuzare.

Clubul Manchester United a fost pus sub acuzare de Federația Engleză de Fotbal, marți, după ce mai mulți jucători l-au înconjurat pe arbitrul Craig Pawson și au protestat vehement în timpul meciului cu Liverpool, de duminică, scor 2-0 pentru lider.

Incidentul s-a petrecut în minutul 25 al partidei dintre Liverpool și Manchester United, când Roberto Firmino a înscris pentru 2-0. În cele din urmă, reușita brazilianului a fost anulată pentru un fault comis de Virgil van Dijk asupra portarului David de Gea.

Golul lui Firmino a fost inițial validat, fapt ce a generat numeroase proteste din partea jucătorilor lui Manchester United, care l-au înconjurat pe arbitrul Craig Pawson.

"Clubul nu a reușit să se asigure că jucătorii săi se vor comporta într-o manieră normală în minutul 25 al meciului din Premier League, împotriva lui Liverpool", se arată în comunicatul emis de Federația Engleză, citat de Sky Sports.