Nemulţumirile lui Dan Petrescu după meciul cu CSKA Sofia. "Nu e corect"
Autor: Florin Răvdan
Facebook CFR Cluj
Iată care sunt nemulţumirile lui Dan Petrescu după victoria din Europa League, 2-0 cu CSKA Sofia.

"Nu e corect ca ei să aibă fani și noi nu, dar asta e situația, bine că am câștigat. N-am schimbat nimic la pauză, le-am spus doar că trebuie să fim mai buni, să jucăm mai rapid, să facem pressing mai sus. În repriza a doua, cei din apărare au făcut un meci perfect și le-au dat curaj celor din atac. E o victorie mare!

Nici mie nu mi-a plăcut Deac, el poate mai mult. Fizic nu cred că a fost bine. El are execuțiile, execuții care de trei ani îl fac cel mai bun jucător de la CFR. Rondon merita acest gol, el răspunde și când intră titular, dar și când intră ca rezervă.

Cred că voi schimba toată echipa pentru meciul cu Voluntari, jucătorii sunt obosiți. Pe Young Boys nu-i cunosc, nu i-am văzut. Cei de la Roma sunt favoriți, nu-i văd să nu câștige grupa. Pentru locul 2 se vor bate celelalte trei echipe, dar încă nu i-am văzut pe Young Boys", a spus Dan Petrescu, după victoria cu CSKA Sofia, conform Digisport.ro