NHL - Victorii în deplasare pentru Montreal Canadiens şi Calgary Flames
Autor: Sebastian Florea

Echipele Montreal Canadiens şi Calgary Flames au câştigat meciurile pe care le-au disputat în deplasare, joi seara, în Liga profesionistă nord-americană de hochei pe gheaţă (NHL).

Canadiens s-a impus cu 5-4 pe patinoarul formaţiei Vegas Golden Knights, oaspeţii marcând golul victoriei în prelungiri, prin Max Domi.

Gruparea din Montreal, care s-a impus miercuri, la Glendale, în duelul cu Arizona Coyotes (4-1), îşi va încheia seria de deplasări sâmbătă, la Dallas, când va înfrunta echipa locală Stars.

Calgary Flames a câştigat la rândul ei, tot după prelungiri, partida cu Nashville Predators (scor 6-5), Matthew Tkachuk aducând victoria oaspeţilor cu 1,6 secunde înainte de finalul timpului suplimentar de joc.