Turneul ATP de la Winston-Salem - Meciurile din sferturile de finală, amânate din cauza ploii
Autor: Sebastian Florea

Meciurile din sferturile de finală ale turneului de tenis ATP de la Winston-Salem (Statele Unite), programate joi, au fost amânate cu 24 de ore din cauza ploilor puternice, au anunţat organizatorii evenimentului din Carolina de Nord, citaţi de Reuters.

Singura partidă care a putut debuta joi a fost cea dintre Benoit Paire şi Pablo Carreno Busta, care a fost întreruptă însă în primul set, la scorul de 4-3 în faţa francezului, înainte ca vremea rea să îşi facă apariţia, provocând întreruperi de energie.

Semifinalele competiţiei de la Winston-Salem se vor disputa tot în cursul zilei de vineri, după încheierea meciurilor din sferturile de finală.